IMPLANTOLOGIA


W naszym gabinecie w zależności od potrzeb, indywidualnych warunków i możliwości pracujemy na różnych sprawdzonych systemach implantologicznych : Nobel Biocare, Alpha Bio i Bicon.
Umów wizytę

Implanty to niewielkie tytanowe elementy, które zastępują naturalny korzeń zęba. Zapewniają one podstawę do wykonania pojedynczych koron, mostów, a także pomagają w stabilizacji protezy ruchomej oraz umożliwiają bezpieczne rozwiązania w każdym wieku.

Implanty zębów mają wiele istotnych zalet: poprawiają jakość życia, zapewniają ładniejszy uśmiech, lepszy fizyczny i psychiczny stan zdrowia. Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby. Ponadto ograniczają możliwości uszkodzenia sąsiednich zdrowych zębów w celu wykonania mostu, są bardziej niezawodne od metod konwencjonalnych, zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów, chronią tkanki dziąseł i kości, przyczyniając się do zachowania estetycznego wyglądu twarzy, stanowią rozwiązanie alternatywne wobec zdejmowanych i stałych protez, są odczuwane i funkcjonują zupełnie jak naturalne zęby.

implant

W trosce o naszych pacjentów, aby rozszerzyć zakres przypadków w których można zastosować implanty, wprowadziliśmy linię implantów amerykańskiej firmy Bicon.

Zaliczają się one do grupy, tzw. „krótkich implantów”. Oznacza to, iż dzięki swoim niewielkim wymiarom (długość od 5mm) oraz unikalnym właściwościom mogą być zastosowane przy deficytach kości, tzn. zazwyczaj pozwalają uniknąć zabiegów około implantacyjnych, które są skomplikowane, kosztowne (np.: zabiegi odbudowy kości wyrostka zębodołowego czy podniesienia dna zatoki szczękowej).

System implantów Bicon jest stosowany od 1985 roku i ze względu na swoje wyjątkowe zalety jest jednym z najdłużej używanych systemów implantologicznych na świecie.

Zastosowanie implantów Bicon w dużym stopniu ogranicza wskazania do stosowania procedur augmentacyjnych oraz podniesienia dna zatoki. Jednocześnie implanty Bicon umożliwiają zastosowanie pełnego wachlarza rozwiązań protetycznych zapewniając trwałość i najwyższą estetykę wykonanej pracy w długim okresie czasu. Implanty Bicon chronią struktury anatomiczne pacjenta, dbają o jego bezpieczeństwo, wymiernie skracają czas zabiegu i minimalizują jego koszty.

Cztery powody dla których warto wybrać implanty BICON:

Bezpieczeństwo

Implanty BICON dzięki krótkim implantom możemy uniknąć wielu skomplikowanych i kosztownych procedur odbudowy kości wyrostka zębodołowego czy podnoszenia dna zatoki szczękowej. Dzieje się tak, ponieważ implanty te mieszczą się w miejscach gdzie wprowadzenie zwykłych, długich implantów mogłoby spowodować uszkodzenia ważnych struktur anatomicznych np.: nerwów, zatok itp. Dzięki swej budowie (krótkie – od 5mm, szerokie, ze specjalnym kształtem platform poziomych) implanty Bicon uzyskują tą samą powierzchnię kontaktu z kością (a więc siłę integracji – zakotwiczenia) co o wiele dłuższe implanty konwencjonalne.

Pewność

Korona na implancie Bicon jest z nim połączona bez użycia jakiejkolwiek śruby! Nie istnieje więc możliwość odkręcenia, złamania czy poluzowania się śruby łączącej – jej tam po prostu nie ma! Idealnie szczelne połączenie stożkowe gwarantuje brak mikroprzemieszczeń oraz szczelność nie do pokonania nawet dla bakterii. To skutkuje brakiem stanów zapalnych, podrażnienia dziąseł czy zaniku kości (tak powszechnego przy stosowaniu innych systemów).

Estetyka

Opatentowany system korony zintegrowanej z łącznikiem – IAC umożliwia rezygnację z jakichkolwiek cementów czy klejów mocujących koronę. Ma to ogromne znaczenie dla trwałości, efektu estetycznego i funkcjonalnego uzupełnień protetycznych. Nie istnieje zjawisko wypłukiwania cementu czy powstawania mikroszczeliny.

Funkcjonalność

Ponadto każdą koronę zamocowaną na implancie Bicon można bez trudu wyjąć, naprawić, wypolerować, zmienić jej kolor czy kształt bez uszkadzania czegokolwiek. Po kilkunastu minutach lub kilku godzinach pacjent otrzymuje poprawioną/naprawioną koronę bez jakichkolwiek komplikacji.

Sytem Bicon to estetyka, funkcjonalność i prostota w jednym!System Bicon istnieje na rynku od 30 lat. Zgromadzone doświadczenia i badania kliniczne prowadzone przez tak długi okres czasu czynią go jednym z najlepiej udokumentowanych naukowo systemów!

IMPLANTY

Nobel Biocare, Alpha Bio i Bicon

więcej »

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Usuwanie zębów, operacyjne usuwanie zębów mądrości, sterowania regeneracja kości, chirurgia przedimplantacyjna (sterowana regeneracja kości, podniesienie dna zatoki - zabiegi SINUS LIFT)

więcej »

ENDODONCJA

Leczenie kanałowe pod
mikroskopem operacyjnym Zeiss.

więcej »

PROTETYKA

Korony pełnoceramiczne, korony cyrkonowe, korony i mosty porcelanowe

więcej »

DIAGNOSTYKA

Cyfrowe
radiowizjografia

więcej »

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Leczenie próchnicy, odbudowa złamanych i zniszczonych zębów

więcej »